KFV AS 2600

AS 2600 to zamek trzypunktowy, który oferuje podwójne bezpieczeństwo. Jest to połączenie zamków AS 2300 i AS 2500.

KFV AS 2608

AS 2608 jest zamkiem pięciopunktowym oferującym maksymalne bezpieczeństwo. Zamek jest wyposażony w haki i bolce.

KFV AS 2750

AS 2750 występuje jako zamek trzypunktowy. Rygluje skrzydło drzwi już po ich domknięciu, dzięki zastosowaniu dwóch sprężynujących zapadek w kasetach zamków dodatkowych, bezpieczeństwo i szczelność zapewniają dwa rygle hakowe. Standardowo wyposażona jest w trzy zapadki typu Softlock.

 

KFV AS 3500

KFV MFV AS3500 Schliessleiste Detail.jpgAS 3500 to nowoczesny zamek trzypunktowy, który został wyposażony w jedną zapadkę soft lock zintegrowaną w głównym zamku i dwa haki w zamkach dodatkowych. Gdy drzwi są otwarte haki ukryte są w kasetach. Pozwala to na uzyskanie eleganckiego wyglądu oraz zapewnia ciche i łagodne zamykanie. Przy zamykaniu drzwi haki są aktywowane przez niezależny od luzu okuciowego wyzwalacz i zamykane od dołu do góry. Dzięki temu łatwo i bezpiecznie zamkniemy nawet opadające drzwi. Bezpieczeństwo zamknięcia zapewniają klinujące  się o blachę zaczepową haki. Dzięki temu automatyczna zasuwnica AS 3500 może być stosowana w drzwiach posiadających klasę ochrony antywłamaniowej WK 2.

KFV AS 3600

AS 3600

Automatyczna zasuwnica wielopunktowa AS 3600 zapewnia bezpieczeństwo, a przy tym łatwe i niezawodne ryglowanie oraz odryglowanie drzwi. Automatyczne bolce ze zintegrowanym mechanicznym wyzwalaczem wysuwają się na 20 mm, powodując jednoczesne zwolnienie obu haków, które blokują się w elementach ramowych. Obsługa zasuwnicy AS 3600 KFV może być jeszcze bardziej komfortowa dzięki funkcji odblokowania dziennego w zamku głównym. Dezaktywowanie funkcji auto­matycznej umożliwia wchodzenie i wychodzenie z budynku bez użycia klucza.

 

FUHR 855 GL TYP 11

855gl typ 11

Wielopunktowa zasuwnica 855 GL typ 11 została wyposażona w stalowe haki z podwójnymi bolcami. Ryglowanie w trzech płaszczyznach zintegrowanymi hakami i bolcami stalowymi, gwarantującymi optymalne bezpieczeństwo.

Po zamknięciu drzwi następuje automatyczne wysunięcie języków (góra, dół) i ich automatyczna blokada. Po naciśnięciu klamki następuje cofnięcie języków. Po przekręceniu klucza w zamku, następuje wysunięcie rygla zamka głównego i trwałe zamknięcie drzwi. Przy zastosowaniu po stronie zewnętrznej pochwytu lub nieruchomej gałki otwarcie drzwi z zewnątrz przez przekręcenie klucza w zamku głównym.

AS3600C

as3600c

 

 

 

Praktyczne, bezpieczne, komfortowe: nowa automatyczna zasuwnica wielopunktowa AS 3600 C umożliwia mieszkańcom opuszczenie budynku w dowolnej chwili – nawet, gdy drzwi są zaryglowane. Bo przecież zdrowie i życie są najważniejsze. Ryglowanie zabezpiecza wprawdzie przed próbami włamania, jednak w sytuacjach awaryjnych – np. w razie pożaru – uniemożliwia opuszczenie budynku bez klucza. Może to być źródłem zagrożeń. Właśnie w takich sytuacjach mieszkańcy wpadają w panikę i często nie mogą znaleźć potrzebnego klucza. AS 3600 C umożliwia połączenie zabezpieczenia przed włamaniem i ochrony ludzkiego życia.
W zasuwnicy AS 3600 C zrezygnowano z blokady klamki. Pozwala to na otwarcie drzwi od wewnątrz w dowolnym czasie bez użycia klucza. Dodatkowo po zamontowaniu napędu drzwi mogą być otwierane przez domofon. Pomysłowe połączenie bezpieczeństwa i wygody - podczas zamykania wyzwalacze zapadkowe powodują automatyczne wysunięcie bolców i haków na pełną długość i zaryglowanie drzwi.

 

FUHR MULTITRONIC 881

881

Zamek wielopunktowy FUHR multitronic 881 rygluje drzwi elektromotorycznie - zawsze w pełnym zakresie automatycznie.
• Szczególnie niezawodny – mocny i szybki – dzięki dwóm równorzędnie działającym, wysoko wydajnym silnikom.
• Oszczędza energię, ponieważ drzwi zamykają się szczelnie.
• Dla bezpiecznego zamknięcia drzwi wejściowych do domu, mieszkania oraz drzwi bocznych.
• Przeznaczone dla drzwi wykonanych z wszystkich materiałów, jak również drzwi antywłamaniowych zgodnych z normą EN 1627 RC 2 i RC 3.
• Wszystkie elementy ryglujące mogą być obsługiwane zarówno elektromotorycznie za pomocą pilota, jak również mechanicznie za pomocą klucza, ewentualnie od wewnątrz przy użyciu klamki.

 

 

 

Ryglowanie (zamykanie):

Ryglowanie wszystkich elementów odbywa się automatycznie, 3 sek. po zamknięciu drzwi. (Podczas sytuacji awaryjnych, np. awarii prądu, drzwi można zamknąć mechanicznie poprzez 4-krotne przekręcenie klucza.)

Odryglowanie (otwieranie) od zewnątrz:

• za pomocą zawartego w zestawie pilota,
• alternatywnie przy pomocy klucza z wkładki z wolnym biegiem (4-krotne przekręcenie klucza!),
 • opcjonalnie przy użyciu innego systemu kontroli dostępu, jak np. czytnika linii papilarnych, klawiatury numerycznej, itp. (sygnał uwalniany przy użyciu bezpotencjałowego impulsu!).

Odryglowanie (otwieranie) od wewnątrz:

• tradycyjnie przy użyciu klamki,
• alternatywnie przy pomocy klucza do wkładki z wolnym biegiem (4-krotne przekręcenie klucza!),
• alternatywnie za pomocą zawartego w zestawie pilota,
• opcjonalnie przez domofon (6-12 V AC!),
• opcjonalnie za pomocą bezprzewodowego kontaktu ściennego,
• opcjonalnie przy użyciu innego systemu kontroli dostępu,
• jak również przy użyciu nowoczesnego systemu zarządzania i sterowania budynkiem (EIB/KNX).

Opcjonalnie:

Sterownik z pilotem macierzystym i elektroniczną funkcją dzień/noc (wahadłowa – zalecamy dodatkowe zamontowanie samozamykacza) – dzięki tej funkcji możemy otwierać drzwi od zewnątrz bez użycia klucza. Jest to praktyczne rozwiązanie, umożliwiające np. swobodne wypakowanie zakupów z samochodu czy wyjście na chwilę do ogrodu.

 

FUHR AUTOTRONIC 834

834 15 gennaio

 

 

 

Zasuwnica FUHR 834 wyposażona w napęd, ryglowana jest automatycznie po zamknięciu drzwi dzięki wyzwalaczom magnesów. Komfortowe otwieranie odbywa się za pomocą pracującego silnika– rzetelnie, mocno oraz szybko. Możliwość otwierania drzwi za pomocą domofonu,  systemów kontroli dostępu (czytniki).

WERSJA 834P FUHR:
Wyposażona dodatkowo w funkcję antypaniczną zgodnie z DIN EN179 i EN1125.

WERSJA 834PK FUHR:
Wyposażona dodatkowo w funkcję antypaniczną zgodnie z DIN EN179 i EN1125 oraz funkcję SERVO (komfortowe otwieranie od wewnątrz poprzez lekkie naciśnięcie klamki).

Opcjonalnie:
Sterownik z pilotem macierzystym i elektroniczną funkcją dzień/noc (wahadłowa – zalecamy dodatkowe zamontowanie samozamykacza) – dzięki tej funkcji możemy otwierać drzwi od zewnątrz bez użycia klucza. Jest to praktyczne rozwiązanie, umożliwiające np. swobodne wypakowanie zakupów z samochodu czy wyjście na chwilę do ogrodu. Możliwość podłączenia systemów zarządzania budynkiem, systemu alarmowego, elektrycznego napędu drzwi, wyłączników czasowych.

 

FUHR MULTISAFE 833

zamek fuhr 833

Potencjał wielopunktowego ryglowania jest w pełni wykorzystany - zatrzaśnięte drzwi są zawsze zaryglowane

Podwyższone bezpieczeństwo - ryglowania nie można „zapomnieć”
Podwyższony komfort - obrotem klucza wysuwamy dodatkowy rygiel 
Podwyższona ochrona termiczna - ciągłe doszczelnienie dzięki 3 punktom ryglującym 
Permanentne zabezpieczenie przed ewentualnym odkształcaniem drzwi 
Klasy bezpieczeństwa, w zależności od systemu profilowego, do WK2

 

 

ZAPADKA SOFTLOCK

Zapadka osłonięta wysokiej jakości tworzywem, odpornym na ścieranie ciche zamykanie zwiększa komfort użytkowania nie wymaga konserwacji, gdyż zapadka nie musi być smarowana.

WKŁADKI

Aby podnieść walory użytkowe drzwi EUROA w standardzie montujemy  wkładki ze sprzęgłem.
Z taką wkładką nie trzeba pamiętać o wyjęciu klucza od strony wewnętrznej. Ponadto podnosi bezpieczeństwo dla osób przebywających wewnątrz budynku, którzy mogą ulec wypadkowi. W takim przypadku osoby z rodziny lub inne, które mają dodatkowe klucze bez problemu wejdą do domu.

 

Wkładka standard
Wkładka z gałką
Wkładka kl. C

FUNKCJA DZIEŃ/NOC

Tańszy wariant bez elektrozaczepu. Do stosowania ze standardowymi elementami ramowymi KFV. Zwolnienie zapadki zamka głównego następuje za pomocą mechanizmu. Łatwa zmiana ustawienia za pomocą suwaka. Niewielkie wymiary.

SZTYWNY ŁAŃCUCH

 

Ochrona przed nieproszonymi gośćmi. Brak zadrapań/uszkodzeń na powierzchni drzwi powstających przy wiszącym łańcuchu. Ryglowanie od wewnątrz za pomocą „gałki”. Osie gałki i klamki znajdują się w jednakowej odległości od listy czołowej. Otwieranie od zewnątrz za pomocą jednokrotnego przekręcenia klucza w kierunku zamykania. Sprężynujący rygiel o zasięgu 12,5 mm do wyrównywania tolerancji luzu okuciowego po lewej i prawej stronie.

KFV GENIUS AS 2600 CB

GENIUS mechaniczno-elektroniczny system zamykania i otwierania. Łączy on bezpie czeństwo mechanicznej zasuwnicy wielopunktowej z komfortem najnowocześniejszych rozwiązań elektronicznych. GENIUS można łączyć z systemami kontroli dostępu i licznymi innego rodzaju elementami, co stwarza możliwość realizowania różnorodnych rozwiązań indywidualnych. W zależności od wersji jest on przeznaczony do zastosowania w prywatnych mieszkaniach, obiektach komercyjnych i przemysłowych. Dzięki GENIUS niewygodne pęki kluczy odchodzą do lamusa. Jeden nadajnik radiowy urządzenia może otworzyć nawet cztery pary drzwi: wejściowe, tylne, do garażu i do piwnicy. GENIUS jest rozwiązaniem szczególnie interesującym dla właścicieli domów jedno i wielorodzinnych gdzie może pełnić funkcję nowoczesnego domofonu. Drzwi możemy otworzyć nie dotykając klamki np. będąc na piętrze. Po zamknięciu drzwi znów automatycznie się zaryglują. GENIUS będzie także niezastąpionym ułatwieniem dla użytkowników w podeszłym wieku i niepełnosprawnych. W połączeniu z napędem drzwi rozwiernych urządzenie umożliwia pełne otwieranie i zamykanie drzwi za pomocą przycisku.

 

ZABEZPIECZENIE ZAWIASÓW

Składa się z dwóch ząbkowanych elementów klinujących o jednolitej formie. Może zostać dopasowane do luzu  okuciowego.