AS 2300

AS 2300 jest zamkiem trzypunktowym wyposażonym w okrągłe, stalowe bolce utrudniające włamanie.

AS 2304

AS 2304 to zamek pięciopunktowy, który wyposażony jest w okrągłe stalowe bolce. Zamek ten wyróżnia się dobrym dociskiem oraz wysokim bezpieczeństwem.

AS 2500

AS 2500 to zamek trzypunktowy wyposażony w haki które zapobiegają odciągnięciu od siebie ramy i skrzydeł. Zamek AS 2500 jest w standardowym wyposażeniu każdych drzwi EUROA.

AS 2504

AS 2504 to kolejna propozycja zamka pięciopunktowego wyposażonego w charakterystyczne haki utrudniające wyważenie drzwi.

AS 2600

AS 2600 to zamek trzypunktowy, który oferuje podwójne bezpieczeństwo. Jest to połączenie zamków AS 2300 i AS 2500.

AS 2608

AS 2608 jest zamkiem pięciopunktowym oferującym maksymalne bezpieczeństwo. Zamek jest wyposażony w haki i bolce.

AS 2750

AS 2750 występuje jako zamek trzypunktowy. Rygluje skrzydło drzwi już po ich domknięciu, dzięki zastosowaniu dwóch sprężynujących zapadek w kasetach zamków dodatkowych, bezpieczeństwo i szczelność zapewniają dwa rygle hakowe. Standardowo wyposażona jest w trzy zapadki typu Softlock.

 

AS 3500

KFV MFV AS3500 Schliessleiste Detail.jpgAS 3500 to nowoczesny zamek trzypunktowy, który został wyposażony w jedną zapadkę soft lock zintegrowaną w głównym zamku i dwa haki w zamkach dodatkowych. Gdy drzwi są otwarte haki ukryte są w kasetach. Pozwala to na uzyskanie eleganckiego wyglądu oraz zapewnia ciche i łagodne zamykanie. Przy zamykaniu drzwi haki są aktywowane przez niezależny od luzu okuciowego wyzwalacz i zamykane od dołu do góry. Dzięki temu łatwo i bezpiecznie zamkniemy nawet opadające drzwi. Bezpieczeństwo zamknięcia zapewniają klinujące  się o blachę zaczepową haki. Dzięki temu automatyczna zasuwnica AS 3500 może być stosowana w drzwiach posiadających klasę ochrony antywłamaniowej WK 2.

GENIUS

GENIUS mechaniczno-elektroniczny system zamykania i otwierania. Łączy on bezpie czeństwo mechanicznej zasuwnicy wielopunktowej z komfortem najnowocześniejszych rozwiązań elektronicznych. GENIUS można łączyć z systemami kontroli dostępu i licznymi innego rodzaju elementami, co stwarza możliwość realizowania różnorodnych rozwiązań indywidualnych. W zależności od wersji jest on przeznaczony do zastosowania w prywatnych mieszkaniach, obiektach komercyjnych i przemysłowych. Dzięki GENIUS niewygodne pęki kluczy odchodzą do lamusa. Jeden nadajnik radiowy urządzenia może otworzyć nawet cztery pary drzwi: wejściowe, tylne, do garażu i do piwnicy. GENIUS jest rozwiązaniem szczególnie interesującym dla właścicieli domów jedno i wielorodzinnych gdzie może pełnić funkcję nowoczesnego domofonu. Drzwi możemy otworzyć nie dotykając klamki np. będąc na piętrze. Po zamknięciu drzwi znów automatycznie się zaryglują. GENIUS będzie także niezastąpionym ułatwieniem dla użytkowników w podeszłym wieku i niepełnosprawnych. W połączeniu z napędem drzwi rozwiernych urządzenie umożliwia pełne otwieranie i zamykanie drzwi za pomocą przycisku.

 

 

GENIUS występuje w 4 typach:

GENIUS EA to specjalna zasuwnica do automatycznego za i odryglowywania drzwi. Działa poprzez zintegrowany system sterowania elektronicznego z napędem mechanicznym. Obsługa urządzenia odbywa się zdalnie przy użyciu systemów zdalnego sterowania KFV.

GENIUS EB posiada analogiczne wyposażenie do wersji EA. Dodatkowo można go połączyć z zewnętrznymi systemami sterowania czasowego lub innymi urządzeniami zewnętrznymi jak np. napędy drzwi obrotowych lub alarmy. Opcjonalnie: otwieranie przy użyciu pilota zdalnego sterowania (radiowego lub
na podczerwień) albo czytnika zbliżeniowego.

GENIUS CA/CB w zależności od wersji, posiada wszystkie funkcje Geniusa EA lub Geniusa EB. Dodatkowo wyposażony jest w mechanizm szybkiego otwierania za pomocą klamki "Comfort", może być także obsługiwany przy pomocy przycisku umieszczonego po wewnętrznej stronie drzwi.


Zamki listwowe jakie występują z napędem GENIUS to:

AS 2300 EA, AS 2300 CA
AS 2300 EB, AS 2300 CB
AS 2600 EA, AS 2600 CA
AS 2600 EB, AS 2600 CB

 

RESERO

Resero to połączenie zamka listwowego AS2750 automaic z listwą zaczepową wyposażoną w trzy zintegrowane elektrozaczepy lub opcjonalnie  zaczepy dzień/noc. Po wciśnięciu jednego przycisku Resero może zwolinić wszystkie trzy zapadki wprowadzając zamek w funkcje dzienną. Idealne rozwiązanie gdy chcemy połączyć kontrole dostępu, bezpicześńctwo oraz funkcję dzienną z zachowaniem najwyższych standarów bezpieczeństwa oraz szczelności drzwi.
Można stosować z systemem Bio-Key Inside.

- zamek 3 pkt. automatik z 3 elektro zaczepami i dodatkowym ryglowaniem hakowym
- alternatywne, cenowo i technicznie rozwiązanie zastępujące zamki elektro-mechaniczne (GENIUS)
- podwyższona szczelność przed silnym wiatrem i opadami poprzez 3 punkty ustalające
- centralne odryglowywania poprzez podświetlany przycisk na listwie,
- kontrola położenia zaczepów poprzez podświetlany przycisk centralny,
- montaż zamka jak przy normalnym zamku Automatik,
- okablowanie tylko w ramie
- możliwość otwierania zamka przyciskiem w mieszkaniu, co kwalifikuje go do stosowania także w budynkach wielorodzinnych
- perfekcyjne zabezpieczenie przed włamaniem poprzez dodatkowe ryglowanie hakowe,
- przekładnia zamka 1:10 pozwala na praktycznie bez oporowe ryglowanie hakami.

ZAPADKA SOFTLOCK

Zapadka osłonięta wysokiej jakości tworzywem, odpornym na ścieranie ciche zamykanie zwiększa komfort użytkowania nie wymaga konserwacji, gdyż zapadka nie musi być smarowana.

WKŁADKI

Aby podnieść walory użytkowe drzwi EUROA w standardzie montujemy  wkładki ze sprzęgłem.
Z taką wkładką nie trzeba pamiętać o wyjęciu klucza od strony wewnętrznej. Ponadto podnosi bezpieczeństwo dla osób przebywających wewnątrz budynku, którzy mogą ulec wypadkowi. W takim przypadku osoby z rodziny lub inne, które mają dodatkowe klucze bez problemu wejdą do domu.

FUNKCJA DZIEŃ/NOC

Tańszy wariant bez elektrozaczepu. Do stosowania ze standardowymi elementami ramowymi KFV. Zwolnienie zapadki zamka głównego następuje za pomocą mechanizmu. Łatwa zmiana ustawienia za pomocą suwaka. Niewielkie wymiary.

ZABEZPIECZENIE ZAWIASÓW

Składa się z dwóch ząbkowanych elementów klinujących o jednolitej formie. Może zostać dopasowane do luzu  okuciowego.

SZTYWNY ŁAŃCUCH

 

Ochrona przed nieproszonymi gośćmi. Brak zadrapań/uszkodzeń na powierzchni drzwi powstających przy wiszącym łańcuchu. Ryglowanie od wewnątrz za pomocą „gałki”. Osie gałki i klamki znajdują się w jednakowej odległości od listy czołowej. Otwieranie od zewnątrz za pomocą jednokrotnego przekręcenia klucza w kierunku zamykania. Sprężynujący rygiel o zasięgu 12,5 mm do wyrównywania tolerancji luzu okuciowego po lewej i prawej stronie.